Postaw na ekologię!

 

Drukujemy szanując środowisko naturalne.

 

 • W naszej ofercie świadomie dobieramy papiery, które Wam proponujemy. Te, których używamy w znakomitej większości posiadają certyfikat FSC, Ecolabel, Green star System lub Blue Angel. 
 • Jako firma korzystająca z własnego parku maszynowego, dbamy o jak najoszczędniejsze wykorzystanie papieru, farby i energii przy produkcji Twoich produktów poligraficznych.
 • Dajemy papierom drugie życie: kolorowe kartony, które pozostały z produkcji przekazujemy do szkół i przedszkoli, aby dzieci wykorzystały je do prac plastycznych.
 • Nie oferujemy druków na nieekologicznych papierach kredowych.
  Papier kredowy jest surowcem tanim i w związku z tym także niezwykle popularnym, ale warto pamiętać, jak wygląda proces produkcyjny tego podłoża (rdzeń z celulozy powlekany jest węglanem wapnia z domieszkami wybielającymi). Taki papier nie poddaje się recyclingowi!

 

Możemy wspólnie zadbać o środowisko! Dlatego zachęcamy:

 

 • Zrezygnuj z laminowania papierów folią.
  To powszechny proces, który drastycznie zmniejsza ekologiczność wydruku. W tym procesie do zadrukowanego papieru przykleja się folię, np. matową lub błyszczącą. Dzięki temu podnosi się trwałość takiego wydruku, okładka staje się sztywniejsza, bardziej śliska i „świecąca” (bądź matowa). Problem w tym, że po zafoliowaniu arkusz papieru staje się odpadem wielomateriałowym, niczym karton po mleku. Po zafoliowaniu folderu należałoby go najpierw rozerwać, a następnie wrzucić do kosza na plastik, a tylko środek – do kosza na papier.
  Zafoliowanie okładki utrudnia więc prawidłowe dalsze przetworzenie wydrukowanej publikacji.
 • Dostosuj nakład do faktycznych potrzeb.
  Przed zleceniem druku warto dobrze przemyśleć, ile egzemplarzy tak naprawdę potrzebujemy – niejednokrotnie setki folderów lądują w śmietniku tylko dlatego, że zamówiono za duży nakład, który nie zdążył się rozejść do czasu wprowadzenia nowej wersji. Nasza drukarnia posiada maszyny cyfrowe, dzięki czemu, możesz zamawiać u nas niskie nakłady.